Na szpitalnych korytarzach nieczęsto słychać śmiech. Gdy jednak ciężko chore dzieci zaśmiewają się do łez, a lekarze mają problem, by wyciągnąć je z grupy na zabiegi, to znak, że szpital odwiedziła Fundacja Dr Clown. Jej wolontariusze robią sztuczki, przebierają się, zakładają charakterystyczne czerwone nosy i stosują terapię śmiechem. Wszystko po to, by odciągnąć dzieci od tematu chorób, bólu i szpitalnej rzeczywistości.
Teraz, po kilku miesiącach pracy, mają nową broń w walce o uśmiech dzieci. Sportowcy nagrali dla nich słuchowiska. Nad płytą „Sportowcy na Dobranoc” pracowali siatkarze, koszykarze, szczypiorniści i piłkarze. W projekcie wzięli udział również biegacze: Adam Korol - były wioślarz i do niedawna minister sportu oraz Marek Wikiera - ultramaratończyk, zdobywca Wielkiego Szlema 4 Deserts.
– Z Fundacją Dr Clown współpracuję od 2013 r. Zbierałem fundusze dla tej organizacji, gdy biegłem Maraton Piasków. Opowiadam też dzieciakom o swoich biegach, w kontekście stawiania czoła wyzwaniom i niepoddawania się – powiedział nam Marek Wikiera, który wraz z kickobkserką i posłanką Iwoną Guzowską oraz piłkarzem ręcznym Arturem Siódmakiem nagrał Czerwonego Kapturka. Jemu przypadła w udziale rola wilka.
– To było zupełnie nowe doświadczenie. Na szczęście mieliśmy instruktora, który mówił nam jak głosem przekazywać emocje. To bardzo pomogło, aczkolwiek mając przed sobą Czerwonego Kapturka w postaci Iwony Guzowskiej, zjedzenie go było wyzwaniem – dodał Wikiera.
W ramach akcji, sportowcy nagrali 4 bajki. Oprócz Czerwonego Kapturka do dzieci trafi również Kot w Butach, Kopciuszek oraz Królewna Śnieżka. Adamowi Korolowi przypadła w nich rola narratora.
IB