Chociaż zawodowe ściganie zakończył w ubiegłym roku, mając zaledwie 33-lata, to nie zerwał ze sportem. Dźwiga ciężary, Jeździ na rowerach, biega w terenie. Teraz planuje ukończyć World Marathon Challenge, czyli 7 maratonów na 7 kontynentach w 7 dni. Czyżby rekreacja przestała mu wystarczać?
Amerykanin jest jednym z najszybszych maratończyków spoza Afryki w historii tej konkurencji. Jego najlepszy wynik w karierze 2:04:58 osiągnięty został w Bostonie, ale ze względu na profil trasy nie jest uznawany przez IAAF za oficjalny rekord życiowy oraz za rekord kraju. Oficjalnie jego najlepszy wynik to 2:06:17 z Londynu.
Biegacz jest za to oficjalnym rekordzistą USA w półmaratonie z wynikiem 59:43. Również jest to jeden z najlepszych wyników wśród zawodników spoza Afryki w historii.
Hall jest daleki jest tamtej dyspozycji, co jednak nie oznacza, że zapuścił „mięsień piwny” Emerytowany zawodnik zainteresował się biegami terenowymi oraz treningiem siłowym. Nie przypomina już szczupłego maratończyka, waży ok. 77 kilogramów. W jednym z wywiadów powiedział, że jego dieta jest bogata w dużą ilość białka przy jednoczesnym znacznym zmniejszeniu spożycia węglowodanów.
Maratończyk „w stanie spoczynku” wystąpił m.in. w zawodach Asics Beat the Sun wokół masywu Mont Blanc, startował też w XTERRA Trail Run World Championships na Hawajach. Teraz postawił sobie kolejne wyzwanie.
My upcoming marathons are going to feel slightly different than last time I ran one :) Thankful to have Asics 33-Ms to cushion the load pic.twitter.com/yFUZaL3Hc6
— Ryan Hall (@ryanhall3) 13 stycznia 2017
Do startu w World Marathon Challenge Hall dał się namówić pastorowi z Los Angeles, który wysłał mu wiadomość tym wyzwaniu. Postanowił wystartować, a przy tym wspomóc organizację Dream Center prowadzoną przez Kościół Zielonoświątkowy. Organizacja non-profit wspierać ma potrzeby w zakresie bezdomności, ubóstwa, uzależnień, edukacji czy handlu ludźmi. Kibice biegacza mogą zostać donatorami wybierając jedną z kilku dróg od „bronze sponsor” (100 dolarów) po „platinium sponsor” ( 1000 dolarów).
World Marathon Challenge wystartuje 23 stycznia na Antarktyce. Będzie to trzeci sezon cyklu. Zawody odbędą się w Punta Arenas w Chile, w Miami, w Madrycie, w Marrakeszu, Dubaju i Sydney. Biegacze pokonają łącznie 295 kilometrów i przelecą 38 000 kilometrów. W ostatecznym rozrachunku liczyć się będzie łączny czas we wszystkich siedmiu wyścigach. Zwycięzca inauguracyjnej edycji z 2015 roku - David Gething uzyskał wynik 25 godzin 36 minut i 3 sekundy.
RZ